Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
21.09.2023 00:08
Pe podium la judo
Medalii la Cupa Temerarul
![Medalii la Cupa Temerarul](./upload/images/1/art_230921_judo.jpeg.jpg)
* După o serie de evoluții apreciate, judocanii antrenați de Ilie Torcică au obținut un total de 7 medalii, iar 4 dintre acestea au fost de aur
Rezultate notabile pentru sportivii de la CS Târgoviște la ediția din acest an a turneului internațional Cupa Temerarul, găzduit de Sala „Transilvania” din Sibiu, în perioada 16-17 septembrie. După o serie de evoluții apreciate pe tatami, judocanii antrenați de Ilie Torcică au obținut un total de 7 medalii, iar 4 dintre acestea au fost de aur. Pe prima treaptă a podiumului au urcat Gabriel Pleșa, la U21 (cat. 73 kg), Daniel Niculae, la U18 (cat. +90 kg), Andrada Dinu (cat. 36 kg) și Iliuță Dobra (50 kg), ambii la U13.
În schimb, Mihai Bunoiu (U18 – cat. 81 kg) a cucerit medalia de argint, iar Daniel Niculae (U21 – cat. 100 kg) și Alin Vânătoru (U21 – cat. 90 kg) au intrat în posesia bronzului. În clasamentul pe medalii, la finalul turneului, Clubul Sportiv Târgoviște s-a situat pe locul 2. La ediția din acest an a turneului internațional Cupa Temerarul au participat peste 600 de sportivi, care au reprezentat țări precum Austria, Azerbaidjan, Bulgaria, Bosnia & Herțegovina, Cehia, Italia, Republica Moldova, Ucraina și România.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)