Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
23.05.2024 00:07
Karate Shito-Ryu
Lorellay Andrei și Alexandru Munteanu, campioni europeni
![Lorellay Andrei și Alexandru Munteanu, campioni europeni](./upload/images/1/art_240523_karate 1.jpeg.jpg)
* Medalii de argint au obținut Lorelley Andrei la kumite seniori (cat. 53 kg) și Ana Maria Hura-Tudor, cu echipa de kumite junioare. În schimb, cu bronz s-a întors acasă Mihai Stan, la kobudo seniori
Rezultate remarcabile obținute de sportivii de la CS Târgoviște la ediția din acest an a Campionatului European de Karate Shito Ryu pentru copii, cadeți, juniori, tineret și seniori, găzduit de orașul Regensburg (Germania), în perioada 17-19 mai. După o serie de evoluții foarte bune, sportivii antrenați de Ionuț Munteanu au reușit să urce de cinci ori pe podiumul de premiere. Cele mai prețioase medalii la turneul continental au fost obținute de Lorelley Andrei și Alexandru Munteanu, care au devenit campioni europeni. Lorelley a terminat pe primul loc la U21, în proba de kumite (cat. 53 kg), iar Alexandru s-a impus tot la kumite U21, la categoria 65 de kilograme.
Prestații apreciate și pentru alți sportivi
Medalii de argint au obținut Lorelley Andrei la kumite seniori (cat. 53 kg) și Ana Maria Hura-Tudor, cu echipa de kumite junioare. În schimb, cu bronz s-a întors acasă Mihai Stan, la kobudo seniori. Aproape de medalii s-au aflat Bianca Soare (kobudo cadeți) și Andreea Bobeică (kumite copii 12-13 ani, cat. +48 kg), ambele sportive au încheiat concursurile în care au fost angrenate pe locul 5. Lotul Clubului Sportiv Târgoviște pentru cea de-a 10-a ediție a Campionatului European de Karate Shito Ryu a cuprins 10 sportivi.
Medalii și pentru Marius Munteanu
Alături de concurenții de la CS Târgoviște, au mai făcut deplasarea doi competitori de la YAMA Sport Club Târgoviște, trei sportivi de la MSC Târgoviște și un karateka de la Onmyodo. Marius Munteanu, de la YAMA Sport Club, a cucerit trei medalii la copii: argint – kata copii 5-7 ani, argint – kumite copii 5-7 ani și bronz – kobudo copii 9-12 ani. Marius este fratele proaspătului campion european Alexandru Munteanu, de la CS Târgoviște. La ediția din acest an a Campionatului European de Karate Shito Ryu au fost prezenți și trei arbitri târgovișteni, Daniel Munteanu, Liliana Liciu și Cristian Liciu.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)