Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
28.02.2024 00:08
Weekend-ul trecut, la Târgoviște
Înotătorii dâmbovițeni, multipli medaliați la Cupa Rotary Contratimp
* Anastasia Udroiu Ivan, Andreea Văcaru, Alexandra Gheorghe, Luca Vătavu și Ștefan Rachieru au urcat pe podiumul de premiere
Înotătorii locali au obținut mai multe medalii la Cupa Rotary Contratimp, competiție găzduită weekend-ul trecut la Complexul Turistic de Natație Târgoviște. Cele mai multe le-a cucerit Andreea Văcaru la seniori, trei de aur (100 m fluture, 50 m fluture, 50 m spate), două de argint (100 m spate și 200 m mixt) și una de bronz (100 m liber). Andreea este legitimată la Clubului Sportiv Târgoviște, unde îl are ca antrenor pe Octavian Postolache. O frumoasă performanță a reușit și Anastasia Udroiu Ivan (14 ani), medaliată cu aur în proba de 400 m liber și cu argint în probele de 100 m fluture și 800 m liber. Anastasia se pregătește cu Felix Stănescu la Renovatio Sport Club.
Medalii și pentru CSM Târgoviște
Pe podiumul de premiere au urcat și înotătorii Clubului Sportiv Municipal Târgoviște, coordonați de Gheorghe Tzitzeclis. Ștefan Rachieru (tineret) a obținut liocul 2 la 200 m spate și locul 3 la 50 m bras și 400 m mixt. Alexandra Gheorghe (tineret) a cucerit trei medalii de bronz la bras, 50 m, 100 m și 200 m. Tot bronzul l-a obținut și Luca Vătavu, la 400 m mixt. Au mai concurat Tudor Simion, Luca Vătavu, Nikita Jitaru, Andrei Dobre, Eric Stroică, Ștefania Mirea, Ana Maria Zamă, Antonia Pădure, Radu Brașoveanu, Horia Nae, Călin Grigoroi (CSM Târgoviște), Pavel Goran (Renovatio Sport Club) și Radu Jantîc (ACS Contratimp).
Clasamentul pe echipe, dominat de cluburile din București
Clasamentul pe echipe a fost dominat de cluburile din București, cu ACS Navi (1464) în prim plan. Podiumul a fost completat de Clubul Sportiv al Armatei Steaua (1161) și Aqua Sport Citius (966). CSM Târgoviște a ocupat locul 19 din 40 de cluburi (102), în timp ce CS Târgoviște a terminat pe poziția 26 (54). Pe lângă trofee, sportivii cu cele mai bune performanțe individuale au încasat și premii în bani.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.