Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
30.03.2023 00:10
S-a încheiat sezonul regulat
Flacăra în play-off, Pucioasa în play-out
![Flacăra în play-off, Pucioasa în play-out](./upload/images/1/art_230330_flacara.jpeg.jpg)
* Flacăra a încheiat sezonul regulat pe locul 3, cu 23 de puncte, în timp ce FC Pucioasa s-a clasat pe 8, cu 15 puncte
Județul Dâmbovița are două reprezentante în actuala ediție a Ligii a 3-a. Flacăra Moreni și FC Pucioasa fac parte din Seria C4, iar sezonul regulat al eșalonului de bronz din fotbalul românesc s-a încheiat la finalul săptămânii trecute, atunci când morenarii au întâlnit Real Bradu, iar trupa lui Sică Bârdeș a jucat cu CS Dinamo. Flacăra s-a impus cu 3-2, deși a fost condusă la pauză cu 2-0, și s-a calificat în play-off, iar trupa din Pucioasa a remizat pe teren propriu, 1-1.
Flacăra, în premieră în play-off
Flacăra a încheiat sezonul regulat pe locul 3, cu 23 de puncte. Pe parcursul acestuia, formația morenară a înregistrat șapte victorii, a remizat de două ori și a pierdut șapte partide. Golaverajul a fost unul negativ. Formația lui Paraschiv a reușit să marcheze de 21 de ori, dar a primit 24 de goluri. Play-off-ul se va juca în format tur-retur-tur, cu un total de 9 etape. În tur, Flacăra are următorul program: SC Popești-Leordeni (deplasare), Real Bradu (deplasare) și CS Tunari (acasă).
Pucioasa joacă în play-out
FC Pucioasa s-a clasat pe locul 8 la finalul sezonului regulat, cu 15 puncte. Pe parcursul sezonului regulat, formația pregătită de Sică Bârdeș a câștigat trei meciuri, a remizat de șase ori și a pierdut șapte partide. Golaverajul a fost unul negativ. Pucioasa a reușit să marcheze de 18 ori, dar a primit 22 de goluri. În play-out se joacă în format tur-retur, un total de opt meciuri. În tur, Pucioasa are următorul program: FCSB 2 (deplasare), Muscelul Câmpulung (acasă), CSDinamo București (deplasare) și Unirea Bascov (acasă).
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)