Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
28.02.2024 00:19
Ieri, la sediul CJD, în prezența Comisarului General Adjunct al Gărzii Naționale de Mediu, Florin Bănică,
Discuții tranșante cu primarii dâmbovițeni
![Discuții tranșante cu primarii dâmbovițeni](./upload/images/1/art_240228_CJD 1.jpeg.jpg)
*„Am considerat că este necesar dialogul direct dintre reprezentanții instituțiilor centrale și ai administrațiilor locale prin prisma legislației de gestionare a deșeurilor, dar și pentru a găsi cele mai bune soluții care să vină în sprijinul comunităților locale”
Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan s-a întâlnit ieri, în sala de ședințe a sediului administrativ, cu primarii dâmbovițeni și Comisarul General Adjunct al Gărzii Naționale de Mediu, Florin Bănică. Chiar dacă subiectele abordate au fost numeroase, în centrul discuțiilor s-au aflat teme precum un mediu mai curat, municipii, orașe și comune frumoase și îngrijite, colectarea selectivă a deșeurilor.
„Am considerat că este necesar dialogul direct dintre reprezentanții instituțiilor centrale și ai administrațiilor locale prin prisma legislației de gestionare a deșeurilor, dar și pentru a găsi cele mai bune soluții care să vină în sprijinul comunităților locale. Colectarea selectivă a deșeurilor în județul Dâmbovița a fost o altă temă a întâlnirii de astăzi. Mediul rural conduce detașat, locuitorii comunelor dâmbovițene fiind foarte conștiincioși în această privință, iar pentru acest lucru merită toată aprecierea noastră. Întâlnirea de astăzi a reprezentat încă un pas făcut pentru a asigura o și mai bună colaborare a administrației centrale cu cea locală, toți având ca obiectiv îmbunătățirea calității vieții în comunitățile noastre”, a transmis președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)