Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
15.04.2024 00:19
Primăria împodobește Bulevardul Regele Ferdinand cu 450 de cireși japonezi
Dezvoltarea Târgoviștei capătă amploare
![Dezvoltarea Târgoviștei capătă amploare](./upload/images/1/art_240415_tgv plantare 1.jpeg.jpg)
*Echipa municipalității, alături de echipajele de lucru de la Eco-Sal Târgoviște, au pus în pământ nu mai puțin de 450 de cireși japonezi, aducând o notă de culoare și eleganță pe cele două părți ale bulevardului
Pentru a îmbogăți peisajul urban și de a promova ecologia, Primăria Târgoviște a demarat o amplă acțiune de plantare pe bulevardul Regele Ferdinand, în zona Dâmbovița Mall. Echipa municipalității, alături de echipajele de lucru de la Eco-Sal Târgoviște, au pus în pământ nu mai puțin de 450 de cireși japonezi, aducând o notă de culoare și eleganță pe cele două părți ale bulevardului. Primarul Daniel Cristian Stan a anunțat că astfel de inițiative vor continua în mai multe zone ale orașului.
„Bulevardul Ferdinand va fi plin de asemenea arbori. Dăm startul unei campanii importante de plantare de arbori, de plantare de pomi, în Târgoviște, campanie care va avea o etapă importantă și pe data de 24 aprilie când la parcul de lângă Complexul Turistic de Natație, împreună cu foarte mulți copii de la școlile târgoviștene, vom planta arbori, pomi și vom înfrumuseța municipiul Târgoviște", a declarat primarul Daniel Cristian Stan.
Această inițiativă nu doar că adaugă frumusețe, ci contribuie și la creșterea calității aerului și la promovarea biodiversității în oraș. Următorul moment important în această campanie va fi pe data de 24 aprilie, când, într-un gest simbolic, copiii din școlile târgoviștene se vor alătura autorităților locale pentru a planta și mai multe arbori în parcul din apropierea Complexului Turistic de Natație.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)