Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
08.06.2023 00:11
În Liga a 5-a, Seria Nord
Comunal Valea Lungă e câștigătoare la Juniori U19
![Comunal Valea Lungă e câștigătoare la Juniori U19](./upload/images/1/art_230608_v lunga.jpeg.jpg)
* În Seria Sud, luptă pentru supremație Luceafărul Poiana și Săgeata Braniștea, prima având un avans de 2 puncte
Amfitrionii au câștigat jumătate din jocurile rundei la Liga a 5-a, Seria Nord, Juniori U19, prin Ulmi, Rățoaia, Valea Lungă și Comișani. Finta și Tătărani s-au impus în deplasare, în timp ce două partide s-au încheiat la egalitate. Comunal Valea Lungă a profitat de eșecul Viitorului Gheboaia și a terminat matematic pe locul 1, acumulând un avans de 5 puncte. Finta și Dărmănești își dispută ultimul loc pe podium.
Rezultatele etapei: Olimpicii Ulmi – Voința Adânca 2-0, Vânătorul Rățoaia – Voința Săcueni 8-2, Luceafărul Dărmănești – Viitorul Ocnița 1-1, Comunal Valea Lungă – Sportul Vlădeni 13-0, Victoria Comișani – AFC Raciu 3-2, Viitorul Gheboaia – Știința Finta 1-2, Olimpia Mărcești – Voința Tătărani 0-11, ACS Gura Ocniței – Comerțul Viișoara 3-3. Unirea Colibași a stat.
Poiana mai are nevoie de 1 punct
În Seria Sud, amfitrionii și-au adjudecat 6 din cele 9 meciuri disputate la Juniori U19, prin Jugureni, Poiana, Nucet, Corbii Mari, Văcărești și Urziceanca. Braniștea și Vișina au câștigat în deplasare, în timp ce Tărtășești a obținut o remiză. Câștigătoarea se va decide în ultima etapă. Liderul Poiana mai are nevoie de un punct, în deplasarea de la Tărtășești, pentru a-și menține prima poziție, indiferent de rezultatul înregistrat de Braniștea. Corbii Mari termină pe 3.
Rezultatele etapei: Spicul Jugureni – Viitorul Dobra 5-0, Luceafărul Poiana – Unirea Cobia 9-2, Sportul Mogoșani – Dentaș Tărtășești 2-2, Unirea Nucet – Olimpia Picior de Munte 3-0, Ravens Corbii Mari – Flacăra Zăvoiu 8-0, Victoria Văcărești – Dinamo Odaia Turcului 2-1, Libertatea Urziceanca – Petrolul Răscăeți 13-0, Viitorul Tomșani – Săgeata Braniștea 1-8, Luceafărul Bolovani – Voința Vișina 0-2.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)