Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
15.04.2024 00:18
A ajuns și la Târgoviște...
Caravana „Fără Bariere - Tot Adevărul despre Droguri”
![Caravana „Fără Bariere - Tot Adevărul despre Droguri”](./upload/images/1/art_240415_Caravana 1.jpeg.jpg)
*La eveniment au participat și persoane care au experimentat în mod direct dependența de droguri sau care au avut în familie astfel de cazuri
Sub deviza „Fără Bariere - Tot adevărul despre droguri”, caravana a ajuns și în municipiul Târgoviște! Vineri, Sala Cinematografului Independența a fost gazda unui eveniment de impact, unde sute de tineri și-au găsit calea spre informare și conștientizare în privința pericolelor consumului de droguri.
La această acțiune au luat parte și reprezentanți ai autorităților locale și județene, printre care președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, vicepreședinta Luciana Cristea, primarul municipiului Târgoviște, Daniel Cristian Stan, prefectul județului, Claudia Gilia, deputatul PSD Dâmbovița, Carmen Holban, deputatul USR, Daniel Blaga și senatorul PSD, Titus Corlățean.
De asemenea, la eveniment au participat și persoane care au experimentat în mod direct dependența de droguri sau care au avut în familie astfel de cazuri. Aceștia au împărtășit din experiența lor cu cei prezenți, vorbind despre riscurile imense ale consumului de substanțe interzise.
Caravana „Fără Bariere - TOT adevărul despre droguri” a adus lumină în întunericul incertitudinii, oferindu-le tinerilor ocazia de a înțelege mai bine consecințele nefaste ale alegerilor legate de consumul de droguri și îndrumându-i către soluții și sprijin în cazul în care se confruntă cu astfel de probleme.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)