Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
17.11.2023 00:13
La Niculești,
Atragerea investițiilor publice și private, preocuparea permanentă a autorităților locale
![Atragerea investițiilor publice și private, preocuparea permanentă a autorităților locale](./upload/images/1/art_231117_niculesti.jpg)
*„Avem în execuție un pod și urmează și asfaltarea a 4 km, ambele investiții realizate pe Programul «Anghel Saligny»” *„Ca investiție privată, investitorul cel mai important acum este cel cu terenul de golf”
Investiții importante în comuna dâmbovițeană Niculești, localitate care a cunoscut în ultimii ani o dezvoltare armonioasă! În momentul de față se lucrează la infrastructura rutieră, respectiv la finalizarea unui pod și la asfaltarea a 4 km de drum, ambele obiective fiind finanțate prin Programul ,,Anghel Saligny’’.
A altă componentă importantă, pe care unitatea administrativ teritorială Niculești a reușit să o fructifice din plin, este investiția privată. Autoritățile locale de la Niculești au reușit să aducă un investitor care construiește unul dintre cele mai mari terenuri de golf din România, dar și toată infrastructura necesară practicării acestui sport care se adresează de regulă oamenilor foarte bogați.
„Avem în execuție un pod și urmează și asfaltarea a 4 km, ambele investiții realizate pe Programul «Anghel Saligny». Podul costă în jur de 20 miliarde lei vechi, se lucrează și sperăm ca până la sfârșitul anului să fie gata. Ca investiție privată, investitorul cel mai important acum este cel cu terenul de golf. Lucrează puternic, este o investiție mare. Se lucrează în paralel la terenul de golf și la construcția vilelor care îi vor găzdui pe cei care vor veni la Niculești să practice acest sport. Este unul dintre cele mai mari terenuri de golf din țară, cu 18 găuri. Pentru buget este foarte bine pentru că încasăm impozitul pe teren, pe clădiri, pe salarii”, a declarat primarul comunei Niculești, Dorinel Soare.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Noi investiții în infrastructura rutierăLa Potlogi se va putea circula pe centura ocolitoare
Eforturi pentru aducerea gazelor naturale în comuna Raciu
Iluminatul public, în plin proces de eficientizare
Retragerile totale sau parțiale de fonduri, un fenomen alarmant
195 locuri de muncă vacante în Spațiul Economic European
Modernizarea Școlii Gimnaziale de la Românești, pe ultima sută de metri
Dezvoltarea fondurilor de vânătoare atrage interesul vânătorilor profesioniști
Apa potabilă, în pericol din cauza secetei
Exporturile și importurile, în picaj
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)