Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
16.11.2023 00:14
Răspuns ironic al președintelui PSD, Corneliu Ștefan, pentru senatorul PNL, Virgil Guran
„M-am liniștit! Eu credeam că PNL are 15% în Dâmbovița”
![„M-am liniștit! Eu credeam că PNL are 15% în Dâmbovița”](./upload/images/1/art_231116_PSD.jpeg.jpg)
Președintele PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a răspuns ironic la declarația recentă a senatorului PNL, Virgil Guran, privind scorul politic al PNL Dâmbovița, exprimându-și uimirea față de cifrele prezentate de acesta. Ironia a venit după o conferință de presă susținută de Virgil Guran, în care acesta a afirmat că, potrivit unui sondaj, PNL Dâmbovița se bucură de un sprijin de 27% în județ pentru alegerile din 2024.
Președintele PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a comentat cu sarcasm aceste afirmații, exprimându-și surpriza și făcând aluzie la o presupusă exagerare a senatorului PNL: „M-am liniștit! Eu credeam că PNL are 15% în Dâmbovița, dar după declarația domnului Guran că are chiar 27% în privința anului electoral 2024, chiar m-am liniștit”.
Declarația președintelui PSD Dâmbovița sugerează o abordare sarcastică și sceptică față de cifrele prezentate de Virgil Guran, indicând rezerve în privința veridicității acestora. Acest schimb de replici evidențiază tensiunile politice dintre cele două partide și rivalitățile specifice perioadelor electorale.
În contextul în care partidele politice își conturează strategiile pentru alegerile din 2024, declarațiile și reacțiile ironic-satirice ale liderilor politici devin parte integrantă a discuțiilor publice, reflectând atmosfera din arena politică locală.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)