Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
04.04.2024 00:16
În luna aprilie,
10 cursuri de formare profesională, prin AJOFM Dâmbovița
![10 cursuri de formare profesională, prin AJOFM Dâmbovița](./upload/images/1/art_240404_ajofm.jpg)
În contextul dinamic al pieței muncii, participarea la cururi de calificare reprezintă o necesitate continuă pentru dezvoltarea personală și profesională a fiecărui individ. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Dâmbovița oferă o gamă diversificată de cursuri de formare profesională, adaptate nevoilor actuale ale angajatorilor și cerințelor pieței muncii.
Scopul acestor cursuri este de a oferi persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă sau celor care doresc să-și schimbe domeniul profesional, competențe necesare pentru a fi mai competitivi și pentru a-și crește șansele de angajare. AJOFM Dâmbovița intenționează să deschidă în luna aprilie 10 cursuri de formare profesională, după cum urmează:
- sudor electric, montator instalații solare, asistent personal profesionist, bucătar, cofetar, manichiurist, lucrător în comerț, operator introducere-validare -date, instalator instalații tehnico-sanitare și gaze și mecanic auto.
Documentele necesare pentru înscriere
- carte identitate;
- act studii;
- certificat naștere;
- certificat căsătorie (dacă este cazul);
- adeverință medicală.
Participarea la cursurile de formare profesională oferite de AJOFM Dâmbovița prezintă multiple avantaje, printre care obținerea unei calificări recunoscute pe plan național și internațional, creșterea șanselor de angajare, dezvoltarea competențelor profesionale, precum și posibilitatea de reintegrare pe piața muncii după o perioadă de inactivitate.
Alte informații suplimentare, se pot obține accesând site-ul www.anofm.ro – ajofm dambovita - secțiunea Persoane fizice / Formare profesională, on - line: e-mail - [email protected] sau la telefon: 0732100376 – d-l Sorin Bădoiu.
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Dâmbovița
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Noi investiții în infrastructura rutierăLa Potlogi se va putea circula pe centura ocolitoare
Eforturi pentru aducerea gazelor naturale în comuna Raciu
Iluminatul public, în plin proces de eficientizare
Retragerile totale sau parțiale de fonduri, un fenomen alarmant
195 locuri de muncă vacante în Spațiul Economic European
Modernizarea Școlii Gimnaziale de la Românești, pe ultima sută de metri
Dezvoltarea fondurilor de vânătoare atrage interesul vânătorilor profesioniști
Apa potabilă, în pericol din cauza secetei
Exporturile și importurile, în picaj
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)